Metin2

Wszystko na temat gry Metin2

Ogłoszenie

Witam na forum poswieconym grze Metin2.Znajdziecie tutaj duzo przydatnych informacji oraz poznacie towarzyszy do gry ;] ZAPRASZAM NA STRONĘ WWW.REVAR.DBV.PL PONIEWAŻ TO FORUM JUŻ DAWNO WYGASŁO I NIE BĘDZIE ODNAWIANE !!! :) REJESTROWAĆ SIĘ I DYSKUTOWAĆ !!

#1 2008-07-27 00:31:04

Hrothgard

Hroth

Skąd: Bielsko
Zarejestrowany: 2008-07-19
Posty: 44
Punktów :   36 
WWW

Skille z M do G

Jak zdobyc skille(czary)?
Skillle(czary) otrzymuje się po wbiciu 5lvl'u. Wtedy należy iśc do zaznaczonych na mapce 2 strażników i wybrac drogę rozwoju postaci. Po wyborze drogi w prawym dolnym rogu pojawi się napis ,,Podnieś umiejętnośc''. Klikamy na niego i wybieramy jakie chcemy miec skille.

Jak zdobywac punkty umiejętności?
Otrzymujemy je za każdy nowo wbity lvl(poziom). W lewym dolnym rogu są 4 małe kule. Gdy są zapełnione pokazują nam ile mam procent exp(doświadczenia) i ile nam brakuje do następnego lvl(poziomu).

Jak zdobywamy exp(doświadczenie)?
Proste  . Zabijając potwory lub wypełniając zadania.

Jak zrobic aby skill przeszedł na ten drugi kwadrat?
Aby skill przeszedł na drugi kwadrat, który nazywany jest ,,M''(Master) musimy miec w danej umiejętności odpowiednia ilośc pkt umiejętności. Skilll wchodzi na M gdy mamy w nim od 17 do 20 pkt umiejętności. ABy dana umiejętnośc weszła na M z odpowiednią ilościa pkt umiejętności zależy to tylko od szczęścia.
Gdy damy 17pkt w daną umiejętnośc mamy 25% szans, że wejdzie ona na M.
Gdy damy 18pkt w daną umiejętnośc mamy 50% szans, że wejdzie ona na M.
Gdy damy 19pkt w daną umiejętnośc mamy 75% szans, że wejdzie ona na M.
Gdy damy 20pkt w daną umiejętnośc mamy 100% szans, że wejdzie ona na M.

Jak zrobic aby umiejętnośc przeszła z M na G(GrandMaster)?
Gdy wbijemy jakąś umiejętnośc na M możemy ją rozwijac dalej poprzez Księgi Umiejętności(KU) aż do najwyższego jak narazie na polskim metinie poziomu czyli do G. Aby przeczytac ku musimy miec umiejętnośc na M i potrzeba nam ku z tym samym skillem. Po czytaniu ku pojawi nam się komunikat czy udało nam się preczytac księgę. Niestety nie zawsze mamy szczęście i niektóre ku mogą nie zostac przez nas pomyślnie przeczytane. Gdy mamy umiejętnośc np. na M2 i chcemy ją miec na M3 musimy przeczytac więcej ksiąg niż z M1 na M2. A oto ilośc ksiąg, które potrzeba na odpowiednie M:
Żeby skill wszedł z M1 na M2-musimy przeczytac pomyślnie jedną( 1 ) księgę.
Żeby skill wszedł z M2 na M3-musimy przeczytac pomyślnie dwie( 2 ) księgi.
Żeby skill wszedł z M3 na M4-musimy przeczytac pomyślnie trzy( 3 ) księgi.
Żeby skill wszedł z M4 na M5-musimy przeczytac pomyślnie cztery( 4 ) księgi.
Żeby skill wszedł z M5 na M6-musimy przeczytac pomyślnie pięc( 5 ) ksiąg.
Żeby skill wszedł z M6 na M7-musimy przeczytac pomyślnie sześc( 6 ) ksiąg.
Żeby skill wszedł z M7 na M8-musimy przeczytac pomyślnie siedem( 7 ) ksiąg.
Żeby skill wszedł z M8 na M9-musimy przeczytac pomyślnie osiem( 8 ) ksiąg.
Żeby skill wszedł z M9 na M10-musimy przeczytac pomyślnie dziewięc( 9 ) ksiąg.
Żeby skill wszedł z M10 na M11(na G)-musimy przeczytac pomyślnie dziesięc( 10 ) ksiąg.

Po przeczytaniu księgi np z M2 na M3 pisze nam ,,Przeczytałeś 1 ksiąg''. Oznacza to, że została nam 1 ku aby skill wszedł na wyższe M. Tak samo jakbyśmy mieli M7 i przeczytaliśmy 1 ku to pojawi nam się napis ,,Przeczytałeś 6 ksiąg'' co oznacza, że do M8 pozostało nam jeszcze 6 ksiąg.

Podsumowując aby wbic skilla na G trzeba przeczytac 55ku+te, które nam nie weszły. Czyli np. aby wbic aure miecza na G trzeba wybulic grubo ponad 30kk .

Co to są instrukcje i do czego one służą?
Instrukcje skilli to prawie to samo co ku lecz różnią się tym, że szansa pomyślnego przeczytania jest większa. A po pomyślnym przeczytaniu zalicza nam jako 1 ku.

Dlaczego gdy chce przeczytac ku pojawiają mi się różne komunikaty?
Aby przeczytac ku trzeba odczekac 24h od czytania poprzedniej ku. Można także kupic zwój z IS(ItemShop) o nazwie ,,Zwój egzorcyzmu'' za 19SM(Smoczych Monet) i po przeczytaniu go nie musimy czekac 24h aby przeczytac następną księgę.

Skill nie wszedł na M przy 17pkt, czy można coś zrobic żeby wszedł na M przy 17pkt?
Tak. Są dwa wyjścia w tej sytuacji:
1. Jeśli masz 30lvl lub mniejszy możesz iśc do starszej pani i wybrac ,,Przywracanie punktów umiejętności'' i za drobną opłatą odzyskujesz wszystkie pkt umiejętności a tekże możesz wybrac inną drogę rozwoju postaci np. z body na mental.
2. Możesz kupic ksiegę o nazwie ,,Opaska zapomnienia'', która cofa 1 pkt umiejętności ze skilla o tej samej nazwie co pisze przy księdze.

Mam ponad 30lvl i chce usunąc jakiegoś skilla, którego mam na M. Czy jest jakis sposób aby go usunąc?
Tak. Możesz albo korzystac z opasek umiejętności(nie polecam tego sposobu ponieważ niektóre opaski mają ceny nawet do 600k), lub kupic zwój z IS(ItemShop) o nazwie ,,Zwój cofania umiejętności'' za 49SM(Smoczych Monet), przeczytac go i wybrac skill, którego chcemy sie pozbyc. Lecz jest mały minus tego zwoju ponieważ gdy daliśmy w danego skilla więcej niz 17pkt. umiejętności otrzymamy ich tylko 17 do ponownego rozdania.

Do czego służą kamienie duchowe?
Kamienie duchowe służą do tego aby podnosic skille o kolejne G jednak na polskim metinie jest to jeszcze niestety niedostępne. A kamienie duchowe wyglądają tak:







Przy skillu na M pisze, że powinien on wejśc między M7, a M10 lecz jest to najpewniej bug i dlatego skill wchodzi na G tylko po wbiciu M10 i po przeczytaniu pomyślnie 10 ksiąg.


= = = Metin2 = = =
  = = = Body = = =
= = = Shinsoo = = =

Offline

 

#2 2008-10-16 12:28:45

Barthezi

Barbarzyńca

Zarejestrowany: 2008-09-18
Posty: 7
Punktów :   

Re: Skille z M do G

A ja tu dodam coś co sam odkryłem:
Mianowiecie,jeżeli chcemy ulepszać skilla o wyższe m to powinniśmy sie
zaopatrzyć w kilka tych ksiąg.Już wyjaśniam dlaczego.
Szansa że pierwsza księga zostanie przeczytana pomyślnie
jest bardzo mała.I gdy ta księga nam sie nie przeczyta pomyślnie
to musimy odczekać 24/h do nastenej próby .Już kilka godzin przed
tym jak będziemy mogli przeczytać księge ponownie próbujemy jej
użyć,wyskoczy komunikat typu ,,jeszcze nie skończyłem'' ,,już praiwe koniec''
,,jestem na ostatniej stronie'' i to nam zwiekszy szanse że księga pomyślnie zostanie przeczytana.
I nie warto czytać ksiąg co kilka dni tylko uzbierać odpowiednią ilość (zależy na które m mamy zamiar ulepszyć) + 2-3 które mogą się nie przeczytać.I czytamy jedną na dzień.Tak nam prawie żadna nie powinna
sie nie przeczytać.

Offline

 

#3 2009-03-28 10:33:17

daniel0153

Barbarzyńca

Zarejestrowany: 2009-03-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: Skille z M do G

A co jeżeli księgi nie wchodzą notorycznie? Bo mi w ciągu ostatniego miesiąca nie weszła żadna. Dzisiaj do mojej kolekcji dołączam jeszcze 2 księgi które nie weszły. Ludzie ratujcie! 2 skille na M2 a przeczytałem już tyle ksiąg że spokojnie mógłbym mieć na M5 nawet gdyby wchodziła co 2. Próbowałem już wszystkiego: amulet karmy, łza bogini, początek lvla, końcówka lvla, 75%, trick z przywołaniem konia, nawet rytuał opisany powyżej ale nic nie zadziałało. Proszę o pomoc. Przzyjmuje każde rady i jestem gotowy do kolejnych eksperymentów:)

Ostatnio edytowany przez daniel0153 (2009-03-28 22:41:00)

Offline

 

#4 2009-05-28 20:00:32

Neutro

Barbarzyńca

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: Skille z M do G

Spróbuj przechodząc do innego królestwa od razu przeczytac powinno wejsc ale nie zapewniam że na 100% działa

Offline

 

#5 2009-06-07 20:46:08

SharanzaXMetin

Paladyn

10236758
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-06-06
Posty: 112
Punktów :   

Re: Skille z M do G

na G trzrba mieć kamienie, np kamień świątynny Ju..... no dokładnie nie wiem jak to się nazywa


Sharanza powraca!!!

Offline

 

#6 2010-05-14 18:45:47

 patrykwilk

Rycerz

11193024
Call me!
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 22
Punktów :   

Re: Skille z M do G

Ja hce z m1 na m2 m2 wskoczy dopierpo po 24h


Hej mam ninje z lv 30 a wy???

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kancelaria komornicza warszawa ursus badania lekarskie praca na wysokości warszawa weekend w wellness Ciechocinek